Норвегія
Флаг Норвегія
Норвегія — країна на північно-заході Європи на Скандинавському півострові, найпівнічніша країна Європи. Межує на сході зі Швецією, північному сході з Фінляндією і Росією. Слово 'Норвегія' в перекладі означає 'шлях на північ'.
СтолицяОсло
Площа386 000 кв.км
Населення4 577 457
ВалютаНорв.крона(NOK)
Офіційна мованорвезька
Економіка
експорт: нафтопродукти з нафти Північного моря, газ, папір, деревна пульпа, меблі, залізна руда, мінерали, товари, виготовлені за високою технологією; спортивні товари, риба;
У рейтингу Глобального звіту з людського розвитку за 2001 рік, підготовленого Програмою розвитку ООН, серед 162-х країн світу Норвегія посідає перше місце. Щорічні Глобальні звіти з людського розвитку готуються з 1991 року. В них оприлюднюються списки країн за рівнем людського розвитку, враховуючи такі показники, як рівень медичних послуг, освіти, тривалість життя та інші. У 2001 році додався ще один - індекс технологічного розвитку (доступ до новітніх інформаційних технологій і комунікацій).
Норвезька промисловість значною мірою базується на використанні природних ресурсів. І водночас знайдеться не багато країн, які б ще більше, ніж Норвегія, залежали від зовнішньої торгівлі. Щоб і далі йти в ногу з часом, в країні проводять інтенсивні наукові дослідження перспективного плану, як у промисловості, так і в державному секторі.

Посольства України за кордоном

Work and Travel USA


  © Copyright 2005-2018 Робота за кордоном